top of page

Kişisel Veriler Hakkında Bilgilendirme Metni

Değerli Okurumuz,

Bu bilgilendirme metni, baharyayincilik.com internet sitesine üye olacak kişilerden, üyelik esnasında istenen kişisel verilerin BAHAR YAYINCILIK DAĞITIM MATB.REK.VEEĞ.H.K.I.B.S.L.T tarafından alınmasına, saklanmasına, paylaşılmasına, işlenmesine ve silinmesine ilişkin süreç hakkında, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki KANUN kapsamında kişisel veri sahibini bilgilendirmek için hazırlanmıştır.

07.04.2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KANUN") kapsamında, Bahar Yayıncılık 'Veri Sorumlusu' sıfatına sahip olup bu sıfatın gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmek için lazım gelen uyum çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Siz değerli okuyucularımızdan, üyelik esnasında ad-soyad, açık adres, telefon, e-mail adresi, vergi dairesi, vergi numarası, TC kimlik numarası gibi veriler istenmektedir. Bu bilgiler e-ticaret sistemi kapsamında oluşturacağınız siparişlerin alınması, hazırlanması, faturalandırılması, kargolanması gibi aşamalar için gerekli asgari bilgilerdir.

Paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz işbu KANUN çerçevesinde Bahar Yayıncılık tarafından muhafaza edilip, vermiş olduğunuz onay çerçevesinde işlenecektir. baharyayincilik.com internet sitesine veya Bahar Yayıncılık’a ilişkin bilgilendirme, duyuru, tanıtım amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek; istatistiki bilgi toplamak, derlemek ve bu bilgiler ışığında mevcut internet platformunu geliştirmek veya yeni platformlar üretmek amaçlarıyla kişisel verileriniz tarafımızca veya gerekli/zorunlu durumlarda (kargo şirketleri gibi) bilgilerinizi paylaşacağımız partnerlerimizce işlenebilecektir.

Saygılarımızla.

bottom of page