top of page

HZ. HATİCE

Tarihi Roman

"Peygamberimizin en büyük destekçisi, dert ortağı ve ona ilk inanan insan."

Eser Adı : Hz. Hatice (Ciltli)

Yazar Adı : Ahmet Cemil Akıncı

Yayınevi : Bahar Yayınları

Orijinal Dil : Türkçe

Türü : Tarihi Roman

Cilt Bilgisi : Ciltli

Kağıt Bilgisi : İthal Kağıt

 

 

Basım Tarihi :   2020

Basım Bilgisi : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 286

Kitap Boyutları : 13,5 x 21 cm.

ISBN No : 978-975-450-602-0

Barkod No : 9789754506020

Satın Al

KİTAP TANITIMI

O ahlakın ne olduğunun bilinmediği bir devrin kadınıdır. Genç yaşında dul kalmasına rağmen kötü gelenek ve alışkanlıklara kapılmamıştır. Bataklıkta iken kir tutmamış tertemiz yaşamıştır. Servetini ihtirasına değil hayra harcamıştır. O çağda kadının dişi bir deve kadar değeri yokken kız çocukları kuma gömülürken bu özellikleri kendi kendine elde etmiştir. Okumuş ve okutmuştur. Hz. Ali gibi bükülmez bir irade bir kahraman ve ilim deryası onun elinde yetişmiştir.

Onun sabırlı ve şefkatli yüreği ayrıca maddi ve manevi fedakarlıkları İslam'ın serpilip gelişmesine paha biçilmez katkılarda bulunmuştur. Onun eşine verdiği destek ve anlayış ile İslam'ın toplumsal ekonomik ve siyasi yükselişi arasında doğrudan bir ilişki vardır.

Peygamberimizin en büyük destekçisi dert ortağı ve ona ilk inanan insanın hayatını anlatan bu kitap alışılmış görüşlerden uzak kendine özgü anlatımıyla okurken büyük bir zevk verecek ve pek çok şeyi yeniden düşünmeye davet edecektir.

'Allah Hatice'den daha hayırlısını vermedi... Halk küfür içindeyken beni yalanlarken o doğruladı. İman etti...'
Hz. Muhammed (sav)-

'Yazar Ahmet Cemil Akıncı daha evvel yayınladığı kitaplarla ustalığını ortaya koymuştur. Böylesine ilmi bir konunun romanlaştırılması oldukça mesuliyetlidir. Bu konuda gereken hassasiyetin gösterildiğine inanıyorum.'
Hekimoğlu İsmail

bottom of page