top of page

HZ. EBUBEKİR

Tarihi Roman

İslam'dan önce saygın dürüst ve Allah'ın birliğine inanan bir tacir olan Hz. Ebu Bekir'in Hz. Muhammed s.a.v. ile çocukluktan itibaren başlayan büyük dostluğu gittikçe derinleşerek Allah elçisinin hayatı boyunca devam etmiş onun ölümüyle de büyük bir özleme dönüşmüştür. Hz. Hatice'den sonra Allah elçisine ilk iman eden o olduğu gibi dört büyük halifenin ve cennetle müjdelenenlerin ilki de odur.


Hz. Ebu Bekir Allah elçisinin buyruk ve sözlerin tereddütsüz bir şekilde kabul ettiği için onun Bütün insanları imanı bir kefeye Ebu Bekir'inki bir kefeye konsa onun imanı ağır basar şeklindeki büyük övgüsüne mazhar olmuştur.

 

Dini-tarihi roman edebiyatımızın öncüsü Ahmet Cemil Akıncı elinizdeki kitapta Hz. Ebu Bekir’in (r.a.) hayatını tatlı bir roman üslubuyla anlatmakta, gerek tarihi bilgileri gerekse roman ve şiir üslubunu son derece başarılı bir şekilde kullanmaktadır. Hz. Ebu Bekir Yüce Allah’ın birliğine inanan ‘Hanif’ -lerden olduğu için yazar kitabın başında islam öncesinde o bölgedeki diğer dinlerin durumunu ve Hz. Ebu Bekir ve diğer haniflerin yeni bir din gelmesi ile ilgili beklentilerini de genişçe ele almıştır.

Eser Adı : Hz. Ebubekir

Yazar Adı :  AHMET CEMİL AKINCI

Yayınevi :  Bahar  Yayınları

Orijinal Dil : Türkçe

Cilt Bilgisi : Karton Kapak

Kağıt Bilgisi : 60 gr. İthal Kağıt

Basım Tarihi :  2020

Basım Bilgisi : 5. Basım

Sayfa Sayısı : 402

Kitap Boyutları : 13,5 x 21 cm.

ISBN No :  978-975-450-125-4

Barkod No : 9789754501254

Satın Al
bottom of page