top of page

HZ. AİŞE

Tarihi Roman

Dünya tarihinin önde gelen kadın şahsiyetlerinden biri olan Hz. Aişe bir peygamber evinde vahiyler ayetler devrimler savaş ve barışlarla büyümüş yoğrulmuş ve gelişmiştir. İnsanlığı aydınlatan disiplin ve prensipleri kaynağından öğrenmiş ve bunların öğreticisi olmuştur. Böylece bünyesindeki cevherlere yenilerini ekleyerek inananların annesi sıfatını hak edecek bir düzeye erişmiştir.

Sahip olduğu kuvvetli hafızası zekası ahlakı alim ve şair kişiliği onu günümüz kadını için de en önemli örnek şahsiyetlerden biri haline getirmiştir. İnce nükteleri ve keskin zekası ile Peygamberimizin yüzünü güldürmüş onu bu zorlu mücadelesinde büyük destek olmuştur.

İnsanları uçurumlara sürükleyen ihtirastan gururdan bencillikten ve geçici dünya malına meyletmekten uzak; başta ilahi aşk insanlara sevgi yardım ve merhamet duyguları ile dopdolu bir hayat yaşamıştır. Geleceğin tüm insanlarına özellikle kadınlara ve annelere rehber olacak özelliklere sahiptir.

Hz. Aişe'nin hayatını tarihi bir roman tarzında ve gayet akıcı bir dille anlatan bu kitabı okurken o günleri tüm canlılığı ile yaşayacaksınız.

Eser Adı : Hz. Aişe

Yazar Adı : Ahmet Cemil Akıncı

Yayınevi : Bahar Yayınları

Orijinal Dil : Türkçe

Türü : Tarihi Roman

Cilt Bilgisi : Karton Kapak

Kağıt Bilgisi : 60 gr. İthal Kağıt

Basım Tarihi :   Mart  2020

Basım Bilgisi : 6. Basım

Sayfa Sayısı : 330

Kitap Boyutları : 13,5 x 21 cm.

Kitap Ağırlığı : 200 gr.

ISBN No : 978-975-450-061-5

Barkod No : 9789754500615

Satın Al
bottom of page